Czym jest usuwanie wgnieceń metodą PDR i jakie daje możliwości zarobkowe?

SPRAWDZONA WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

28 października 2014/0/0
Home / Blog / Bez kategorii / Czym jest usuwanie wgnieceń metodą PDR i jakie daje możliwości zarobkowe?
Czym jest branża PDR? – jak zacząć
Usuwanie wgnieceń metodą PDR ( Paintless Dent Repair ) jest bezinwazyjne dla lakieru. Dlatego jest tak skuteczną metodą usuwania wgnieceń, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna pośród napraw lakierniczych.
Branża PDR jest tematem który powinien Ciebie zainteresować. Wydawać się może, że jest to ciężki kawałek chleba, jednak nic bardziej mylnego – odrobina zapału i konsekwencji a branża stanie otworem.
Jak się nauczyć techniki wyciągania wgnieceń?
Każdy początkujący technik wyciągania wgnieceń metodą PDR musi stawić czoło wielu przeciwnością. Jedni decydują się o przerwaniu nauki, ponieważ zajmuje to dużo czasu i wymaga cierpliwości. Inni natomiast decydują się na udział w szkoleniach i profesjonalnych kursach. Proponowane kursy w Centrum Szkoleniowym gwarantują zarówno potężną dawkę wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, przez co podjęcie się tego zawodu jest łatwiejsze niż myślisz. Na stronie centrum szkoleń znajdziesz szkolenie o wyciąganiu wgnieceń metodą PDR, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Zarobki w branży usuwania wgnieceń metodą PDR
Cena przedstawionego kursu wynosi 5000 zł netto. Wydaje się, że jest to duża kwota? Z perspektywy zarobków w branży jest to jedynie dobra inwestycja. Po drogach jeździ coraz więcej samochodów, które wymagają ingerencji lakiernika. Jednak świadomość kierowców się zwiększa i nie chcą oni ingerować bezpośrednio w lakier. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikowani technicy usuwania wgnieceń!
Koszt usunięcia wgniecenia o wielkości kasztana wynosi 100 złotych.
Pierwsze kroki – od czego zacząć przygodę z usuwaniem wgnieceń metodą PDR
Po licznych treningach i dojściu do perfekcji przychodzi czas na kolejne wyzwania jakimi są samochody rodziny bądź znajomych. Początkujący technik zaczyna zarabiać pierwsze pieniądze i widzi w tym perspektywy na przyszłość.
Na tym poziomie technik ma do czynienia z wgnieceniami o naturalnym kształcie, które powstały w skutek niechcianych zdarzeń. Jest to moment dość znaczący bo w tym momencie liczy się wytrwałość w dążeniu do celu, oraz silna wola aby się nie poddać po nieudanych próbach.

Perspektywy kursantów
Świeżo upieczony adept techniki PDR już posiada doświadczenie i jest gotów zaatakować rynek w swoim okręgu. W tym etapie pozostaje rozwijanie swoich umiejętności i poszerzanie horyzontów technicznych. Każde uszkodzenie to świetna lekcja. Jest to moment w którym technik zdobywa swoich klientów przez świetnie wykonaną pracę a także rozszerza kręgi w których jest znany.

Doświadczenie w branży
Osoby doświadczone w branży mogą potwierdzić nasze słowa o trudnych początkach i zarobkach w branży. Być może właśnie czytają to osoby, które ukończyły nasze szkolenie albo chcą zacząć swoją przygodę? Zapraszamy wobec tego na nasz fanpage Centrum Szkoleniowe[link], gdzie dowiecie się dużo więcej o samej branży, szkoleniach oraz poznacie innych ludzi. Jeżeli jesteś już starym wyjadaczem zajrzyj na Fanpage Eksperci PDR na Facebooku[linka], gdzie będziesz mógł się pochwalić swoimi osiągnięciami oraz wymieniać spostrzeżenia z innymi
Akcje gradobiciowe – kalkulacja szkód gradobicia
Czas wykonywania usługi skraca się wraz z doświadczeniem i może się ograniczyć do zaledwie kilku godzin. Robiąc prostą kalkulacje można dojść do wniosku że to naprawdę cenny zawód. Uogólniając jest parę czynników które wpływają na cenę naprawy wgniecenia ale również należy mieć na uwadze wartość uszkodzonych elementów lub powierzchni na której wykonywane są prace. Wachlarz cen usuwania wgnieceń po gradobiciu jest naprawdę szeroki i nie da się jednoznacznie przedstawić ceny końcowej. Inaczej się liczy wgniecenia po gradobiciu, inaczej szkody parkingowe. Z odpowiedzią na pytanie „ile za ile?” śpieszy Wam kalkulator na stronie gradomat, który przybliży szacowaną cenę usługi.

Podsumowując
Ten fach jest w cenie i możemy być pewni że wgniecenia były są i będą. Samochodów stale przybywa, klienci coraz bardziej dbają o auto, a także oczekują usługi na najwyższym poziomie. Coraz częściej decydują się na naprawy metodą PDR, aby zachować oryginalną warstwę lakieru – co w perspektywie sprzedaży samochodu będzie miało kluczowy wpływ na jego cenę. Dlatego im prędzej zacznie się pracę nad własnym warsztatem tym szybciej będziemy mogli odpowiadać na potrzeby rynku, które z całą pewnością będą coraz większe.