Co powinien mieć każdy detailer samochodowy?

SPRAWDZONA WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

24 lutego 2020/0/0
Home / Blog / Bez kategorii / Co powinien mieć każdy detailer samochodowy?
Sprzęt detailingowca
Wydawać by się mogło, że praca detailera samochodowego polega na zwykłym myciu samochodu wewnątrz oraz na zewnątrz. Jednak nic bardziej mylnego. Każdy certyfikowany technik detailingu musi posiadać wiedzą o dostępnych preparatach do czyszczenia pojazdu. Musi on wiedzieć jak aplikować takie preparaty, aby nie uszkodzić w żaden sposób powierzchni lakieru na samochodzie. Należy pamiętać, że detailing to nie jest tylko mycie samochodu. Jest to cały proces począwszy od dokładnego przygotowania pojazdu, aż do pielęgnacji jego lakieru oraz elementów wewnątrz. Mamy tutaj na myśli: woskowanie, glinkowanie, polerowanie, aplikacja ceramiki, niewidzialnej wycieraczki itp. Jesteście ciekawi jakie narzędzia są niezbędne do pracy na stanowisku detaliera samochodowego i gdzie się nauczyć pracy na tym stanowisku? Zapraszamy do dzisiejszego bloga!
Maszyny i pady polerskie
Jeżeli musielibyśmy wymienić jedno narzędzie, bez którego nie wyobrażamy sobie stanowiska pracy detailiera to z całą pewnością była by to polerka. Ważne jest, aby maszyna taka była lekka i miała możliwość regulacji obrotów, aby dobrać je odpowiednio do lakieru oraz rodzaju uszkodzenia. Jest ona niezbędna do polerowania jego warstwy oraz wykonywania korekty, w celu wydobycia głębi koloru. Tego wszystkiego możecie nauczyć się na kursach organizowanych przez Autoklinka Poznań.
Pady polerskie a właściwie gąbki polerskie to produkty ogólne dostępne na rynku. Początkujący detalierzy zachodzą w głowę, które z nich będą odpowiednie do danego typu lakieru. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje padów polerskich:
  • Twarde – stosowane do usuwania głębokich rys i uszkodzeń powstałych na lakierze.
  • Średnie – stosuje się je, aby przygotować warstwę lakieru do dalszych etapów prac.
  • Miękkie – zwane inaczej wykończeniowymi – to one nadają lakierowi połysk oraz usuwają pozostałe defekty, które nie ostały usunięte podczas dwóch poprzednich etapów.
Jaki odkurzacz?
Kolejna rzecz, która jest oczywista, jednak warto o niej wspomnieć. Mogłoby się wydawać, że jest w niego zaopatrzony każdy warsztat oraz studio detailingowe. Producentów odkurzaczy na rynku jest wielu. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na moc ssania oraz mnogość końcówek. Im są one cieńsze i dłuższe tym w większą liczbę miejsc detailer będzie w stanie dotrzeć bez konieczności manewrowania siedziskiem. Jednak czy odkurzacz powinien służyć tylko do odkurznia? Otóż nie! Odkurzacz powinien również posiadać funkcję prania tapicerki, dzięki której będziemy mogli usunąć zanieczyszczenia powstałe na siedzeniach, podsufitce czy podłodze w samochodzie. Zabieg taki pozwoli nam przywrócić dawny blask wewnątrz pojazdu.
Sprężona powietrze i mikrofibry
Jeżeli samochód jest już umyty, możemy przejść do najważniejszej czynności. Wycierania samochodu, aby uniknąć powstawania zacieków, które źle wyglądają na pojeździe. Warto jest zaopatrzyć się w sprężone powietrze tak jak robią to certyfikowanie studia autodetailngowe jakim jest Autoklinika Poznań.
Dzięki użyciu sprężonego powietrze jesteśmy w stanie wydobyć wodę, która została w szczelinach karoserii, pod uszczelkami czy pod tablicą rejestracyjną. Taki zabieg sprawi, że po wycieraniu samochodu nie będą powstawać zacieki. Po prostu woda nie będzie się wydobywać z zakamarków pojazdu, a my będziemy mieli pewność, że nie będą konieczne żadne poprawki.
Kolejną niezbędną rzeczą są mikrofibry. Odpowiedniej jakości mikrofibry są nie tylko w stanie pochłonąć większą ilość wody, ale również nie zostawiają smug podczas wycierania.

Usuwanie wgnieceń metodą PDR, a sezon gradobiciowy

2 marca 2020 /0 /0

Co powinien mieć każdy detailer samochodowy?

24 lutego 2020 /0 /0

Ceramika na lakier - jak zabezpieczyć samochód?

18 lutego 2020 /0 /0

Spa dla samochodu - jak o niego zadbać?

10 lutego 2020 /0 /0

Jakie są rodzaje wosków samochodowych?

3 lutego 2020 /0 /0

Co wypływa na wysokość ubezpieczenia samochodu?

27 stycznia 2020 /0 /1
Navigation