Spa dla samochodu - jak o niego zadbać?

SPRAWDZONA WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

10 lutego 2020/0/0
Home / Blog / Bez kategorii / Spa dla samochodu – jak o niego zadbać?
Samochód jako wizytówka kierowcy
Każdy posiadacz samochodu musi się zgodzić z tą tezą – jest on wizytówką każdego kierowcy. Niezależnie od tego jaka jest to marka, rocznik oraz pojemność silnika. Jeżeli jest on brudny, porysowany lub widać na nim oznaki korozji to prezentuje się po prostu źle. Druga sprawa, że osoby, które nie dbają o swój pojazd to defacto go niszczą. Co mamy na myśli? Sól drogowa, błoto czy piasek znacząco obniżają walory estetyczne pojazdu. Lakier płowieje oraz pojawiają się ogniska korozji, których nie jesteśmy w stanie dostrzec pod warstwą kurzu czy błota.

 

Czy mycie samochodu to tylko krótka wizyta na myjni bezdotykowej, gdzie opłuczemy nasz pojazd z zabrudzenia? Niestety większość z kierowców tak myśli. Jednak jeżeli chcemy zadbać o nasz pojazd i jego lakier to musimy zrobić coś więcej. Jesteście ciekawi jak w prosty sposób możemy oczyścić nasz samochód oraz jakie preparaty nam w tym pomogą? Może sami byście chcieli zająć się profesjonalnie detailingiem? Zapraszamy do dalszej części bloga!
Zima a mycie pojazdu?
Wielu kierowców w okresie zimowym zapomina o myciu swoich samochodów, albo po prostu tego nie robi. Spowodowane to jest ujemnymi temperaturami oraz strachem przed faktem, że rano mogą oni nie dostać się do środka. Ale czy jest czego się bać? Są dni kiedy to temperatura jest dodatnia i wtedy warto zadbać o samochód. Na rynku dostępnych jest również wiele preparatów, które zabezpieczają uszczelki w samochodzie, aby te nie przymarzały. Zapewni to nam komfort z rana. Takie zabezpieczenie wpłynie pozytywnie na stan naszych uszczelek, ponieważ odpowiednio zabezpieczone nie będą parcieć przed długie lata. Należy jednak pamiętać, że samochód po wizycie na myjnie czy to bezdotykowej czy automatycznej trzeba osuszyć.
Autodetalinig kluczem do czystości.
Czym jest autodetailing, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się certyfikowani technicy oraz co daje detailing opisaliśmy w jednym z naszych artykułów blogowych. Jeżeli jest spa dla ludzi to zdecydowanie Studio Autodetailingowe jak Autoklinika Poznań jest miejscem SPA dla samochodów.
Warto wyjaśnić różnicę pomiędzy myciem a czyszczeniem. Mycie to zwykłe spłukanie pojazdu wodą przy użyciu środków chemicznych, które są do tego przeznaczone. Czyszczenie jest to wieloetapowe i dokładne usunięcie zabrudzeń z pojazdu. Dlaczego to jest ważne? Tylko w ten sposób czyszcząc nasz pojazd jesteśmy w stanie usunąć z niego zabrudzenia powstałe na skutek codziennego użytkowania samochodu.
Czym jest glinkowanie pojazdu?
Glinkowanie jest kolejnym etapem mycia samochodu. Jest to zabieg, który możemy wykonać sami, albo możemy zlecić taką usługę renomowanemu studiu jakim jest Autoklinika Poznań. Polega ona na usuwania wszystkiego co jest na lakierze: drobin asfaltu, nalotu z klocków hamulcowych lub żywicy z drzew. Nie jesteśmy w stanie tego usunąć zwykłym myciem pojazdu. Kiedy warto wykonać glinkowanie pojazdu? Kiedy czujemy pod ręką chropowatą powierzchnię lakieru, lub widzimy, że niektóre z zabrudzeń po prostu nie chcą zejść z lakieru. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poddać pielęgnacji swój samochód, ponieważ lakier oraz jego struktura stanie się gładka. Kolejnym krokiem jest aplikacja wosku. O rodzajach i właściwościach wosku pisaliśmy w poprzednim artykule blogowym, do którego zapraszamy.
Folia PPF i ceramika
Jeżeli samochód jest czysty oraz jego lakier jest przygotowany, warto jest go zabezpieczyć. O ile sam wosk jest już bardzo dobrą ochroną, tak aplikacja ceramiki lub folii PPF jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie lakieru w samochodzie.
Ceramika ochroni nasz lakier przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Folia PPF jest lepszym środkiem ochronnym pod względem mikrouszkodzeń. Odpryski, piasek lub drobne zarysowania nie są straszne naszemu lakierowi. Więcej o właściwościach folii ochronnej możecie przeczytam na jednym z naszych blogów, gdzie opisujemy jej właściwości.
Navigation