Czym jest Auto detailing i jak wygląda praca detailera samochodowego?

SPRAWDZONA WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

27 października 2014/0/0
Home / Blog / Bez kategorii / Czym jest Auto detailing i jak wygląda praca detailera samochodowego?

Historia Auto Detailingu

Początki detailingu datuje się na okolice roku 1800. To właśnie wtedy po raz pierwszy w niemieckim miasteczku zostały użyte pierwsze kosmetyki do farb lakierniczych. Był to wosk na podstawie tłuszczu zwierzęcego i zastosowano go do powozów konnych w celu ochrony farby jakimi były pokryte. W dzisiejszych czasach świat detailingu stał się o wiele szerszy i dużo bardziej innowacyjny. Powstają nowe innowacyjne techniki oraz wysokiej jakości produkty do każdego typu lakieru lub wnętrza ( skóry, plastiku, tapicerki ).
Sam Auto detailing rozumiany jest w inny sposób – chodzi w nim o doprowadzenie pojazdu lub innego środka transportu do wyglądu jak najbardziej zbliżonego do stanu fabrycznego. Powstaje wiele studiów zajmujących się takimi usługami jak np: autoklinka. Sam proces jest to coś o wiele bardziej złożonego niż dokładne umycie i odkurzenie samochodu. Jest on wieloetapowym podejściem mającym na celu wykonanie takich zabiegów jak: oczyszczenie, konserwację i renowację całego samochodu lub pojedynczych elementów jego budowy. Powstają coraz to nowsze techniki oraz bardziej dokładne narzędzia umożliwiające pracę z większą precyzją, co przekłada się na czas wykonywanej usługi oraz jakość. A ta jak wiadomo przekłada się na bezpośrednie zadowolenie klienta.
Jak widać jest to proces dużo bardziej złożony i czasochłonny niż zwykłe mycie samochodu z jakim większość z nas miała do czynienia. Przed nowymi wyzwaniami stoją osoby pracujące na stanowiskach auto detailerów.

Praca w Auto Detailingu

Przed nowymi wyzwaniami stoją osoby pracujące na stanowiskach auto detailerów. Muszą oni posiadać wiedzę niezwykle specjalistyczną popartą wielogodzinnymi praktykami. Istnieje wiele kursów, które przygotują początkujące osoby do pracy na tym stanowisku. Taki kurs oferuje znajdziecie na stronie centrum szkoleniowego, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry pracowników, a w zasadzie specjalistów auto detailingu będzie można rozwijać swoje umiejętności, aby rozpocząć pracę na rynku motoryzacyjnym. Osoby, które ukończyły szkolenie lub pojedyncze kursy są gotowe do pracy w terenie.

Auto detailer powinien cechować się cierpliwością, skrupulatnością oraz konsekwencją w dążeniu do celu. Niekiedy zdarza się, że pojazdy z jakimi przychodzi im pracować są dalekie od ideału, jednak mają oni za zadanie przywrócić im dawny blask. Wymaga to wielu godzin żmudnej i ciężkiej pracy, jednak przy odpowiednim zaangażowaniu efekt końcowy będzie największą nagrodą. Praca to pozwala na umiejętność rozpoznawania powłok lakierniczych, rozwija zdolności manualne oraz zmienia perspektywę patrzenia na samochody. Specjaliści swobodnie są w stanie dobierać odpowiednie preparaty zarówno do czyszczenia z zewnątrz jak i wewnątrz. Warto wspomnieć, że nie jest to zwykłe mycie oraz polerowanie lakieru. Pracownicy powinni wykonać pomiar lakieru aby wiedzieć jakie preparaty będą bezpieczne w danym miejscu na karoserii, aby nie uszkodzić lakieru.