Smart Repair – Co kryje się pod tym pojęciem i jak wpływa to na wygląd naszego samochodu?

SPRAWDZONA WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

27 października 2014/0/0
Home / Blog / Links / Smart Repair
Smart Repair – co kryje się pod tym pojęciem i jak wpływa to na wygląd naszego samochodu.
Pod pojęciem Smart Repair kryje się wiele definicji takich jak polerowanie kloszy lamp, naprawy tapicerki ( skórzanej lub welurowej ), usuwanie przebarwień na tapicerkach lub naprawa szyb klejonych. Reasumując są to bieżące naprawy, których wykonanie znacząco wpływa zarówno na bezpieczeństwo podróżujących oraz na wygląd naszego samochodu. Naprawy takie zazwyczaj nie są zbyt kosztowne, oraz czasochłonne. Choć zdarzają się takie zaniedbania, które wymagają zarówno czasu jak i większej ilości gotówki.
Renowacja kloszy lamp
Reflektory, które są zmatowiałe oraz porysowane wpływają na efekt wizualny naszego samochodu, a przede wszystkim na bezpieczeństwo. Osoby, które zdecydowały się na wykonanie takiego zabiegu z całą pewnością zauważyły różnicę gołym okiem. Zmatowiałe reflektory nie są tak wydajne jak powinny być. Szczególnie podczas nocnych podróży można zauważyć różnicę, kiedy to ich zasięg jest dużo mniejszy niż powinien być. Ich powierzchnia jest narażona na ciągłe działanie warunków atmosferycznych lub uszkodzeń mechanicznych ( kamienie, odpryski ). Środki czystości nie są również łaskawe dla ich działania – reflektory prędzej czy później będą zmatowiałe i trzeba będzie się nimi zająć. Istnieje wiele studiów detailingowych, które zajmują się takimi naprawami. Jednym z wiodących jest Autoklinika Poznań która w kompleksowy sposób zabezpieczy reflektory i nada im dawny wdzięk.
Naprawa oraz barwienie skóry i winylu
Tapicerka samochodowa jest szczególnie narażona na uszkodzenia. Dziennie wsiadamy i wysiadamy kilka razy z samochodu, sprawia to, że skóra jest narażona na wiele uszkodzeń między innymi: przetarcia, pęknięcia, zarysowania itp. Wszystko to wpływa na żywotność materiału. Nie każdy wie, że skórę można przywrócić do stan niemal fabrycznego używając środków do pielęgnacji i impregnacji. Zabiegi takie wpływają na jej wygląd oraz odporność, przez co możemy być pewni, że będzie ona cały czas zachowywała swoje walory. Skóra czy plastiki w samochodzie, które nie są pielęgnowane tracą swój urok, co automatycznie przekłada się na spadek wartości samochodu. Podczas sprzedaży samochodu warto zadbać o odpowiednie przygotowanie samochodu, aby utrzymywać jak najwyższą cenę. Środki dostępne na stronie sklep Autoklinika.
Naprawa szyb klejonych
Na przednią szybę podczas jazdy działają największe siły. Mogą potwierdzić to osoby, które jeżdżą z prędkościami powyżej 90 km/h, wówczas kamyczki leżące na ziemi wylatują spod kół innych samochodów uderzając nie kiedy w przednią szybę samochodu. Tylna oraz boczne szyby samochodowe nie są aż tak narażone na działanie warunków zewnętrznych co pozwala im wytrzymać cały okres żywotności samochodu. Kiedy zaczynają pojawiać się odpryski lub pęknięcia trzeba szybko podjąć odpowiedni kroki. Samochód z zauważalnymi pęknięciami nie przejdzie okresowego badania technicznego na stacjach diagnostycznych. Istnieje kilka metod, które usuwają takie odpryski lub zarysowania. Jak informują specjaliści z NordGlass, naprawa przywraca szybie niemal całkowitą wytrzymałości w uszkodzonym miejscu. Co ważne, w odróżnieniu od wymiany – listwy i klipsy pozostają na swoich fabrycznych miejscach. Oraz sama szyba zostaje oryginalna co z całą pewnością wpłynie na wartość samochodu.
 
Jak można zauważyć, w bardzo łatwy sposób można zadbać o nasz samochód, aby zyskał on na swojej atrakcyjności zarówno dla nas jak i dla przyszłych kupujących, którzy z całą pewnością zwrócą uwagę na dobry stan poszczególnych elementów, co przeniesie się na wyższą wartość. Zapraszamy do naszego artykułu: Jak podnieść wartość samochodu
Navigation