Jak podnieść wartość samochodu

SPRAWDZONA WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

27 października 2014/0/0
Home / Blog / Audio / Jak podnieść wartość samochodu
Jak podnieść wartość samochodu?
Każdy z nas w swoim życiu chociaż raz miał przyjemność zmienić samochód na inny, kupić drugi samochód, lub przesiąść się na inny środek transportu. Jednak niemal wszyscy poruszają się samochodami lub są ich posiadaczami. Można samochód wynajmować, posiadać leasing lub kupić go za gotówkę / kredyt. O ile podczas najmu samochodu nie musimy się martwić utratą jego wartości tak kupując go na własność musimy liczyć się z tym faktem. Wartość samochodu po 3 latach użytkowania może spaść nawet o 40% od ceny zakupu samochodu. Jednak jest kilka metod, które w bardzo łatwy sposób pozwolą nam ograniczyć utratę wartości.
Bieżące naprawy
Jest to rzecz, z którą każdy kupujący powinien się liczyć. Bieżące naprawy wykonujemy w celu zminimalizowania ryzyka na drodze, czyli jednym słowem naprawiając samochód dbamy o własny komfort oraz bezpieczeństwo. Nie warto odkładać napraw na później, ponieważ z prozaicznej wizyty w warsztacie gdzie umówiliśmy się przykładowo na wymianę klocków hamulcowych, dojdą nam nieoczekiwane rzeczy do naprawy. Bieżące wymiany płynów eksploatacyjnych, oraz filtrów zwiększy żywotność silnika. Potencjalni klienci z całą pewnością zauważą różnicę w pracy samochodu, oraz na faktury napraw, które niekiedy są decydującym czynnikiem kupna samochodu.
Dbanie o wygląd zewnętrzny i wewnętrzny
Samochody pokryte są warstwą lakieru o grubości około 120 mikronów. Jest to standardowa powłoka lakiernicza ( może ona się różnić od modelu i rodzaju samochodu ). Warstwa ta pokryta jest klarem oraz lakierem. Lakier narażony jest na działanie warunków atmosferycznych, środków czystości oraz na urazy mechaniczne. Warto więc starać się lakier zabezpieczyć woskami lub preparatami, które możemy kupić między innymi na sklep autoklinika, aby wydłużyć żywotność lakieru. Uwagę należy zwrócić również na wnętrze pojazdu, które jest nie mniej ważne od karoserii. Spędzamy w nim większość czasu, więc warto zadbać o czystość oraz stan tapicerki. Impregnowanie plastików i skór nie dość, że wydłuży żywotność ale również zabezpieczy je przed działaniami czynników zewnętrznych.
Pewna historia
Obecnie mamy do czynienia z dużą ilością samochodów, które nie mają pewnej historii. Przebieg, naprawy, ilość właścicieli często jest elementem o jaki nie dbamy będąc właścicielami, jednak jest znaczącym elementem podczas podejmowania decyzji. Warto więc dbać oraz archiwizować wszystko to co robiliśmy przy samochodzie. Oraz naprawiać go u jednego mechanika, który dokładnie będzie znał zakres prac jakie zostały wykonane oraz jakie powinny być wykonane. Będzie to bardzo wygodne dla obu stron zawierających transakcje.
Wartości dodane
Istnieje wiele różnych możliwości, które pomogą nam zwiększyć wartość samochodu. W zależności od klasy i grupy docelowej będą to inne wartości. Samochody dedykowane w teren będą inaczej postrzegane poprzez dodanie takich elementów jak: Opony terenowe, lift zawieszenia, halogeny czy wyciągarka. Natomiast samochody sportowe mogą wyglądać jeszcze lepiej poprzez zmianę felg lub oklejenie całości samochodu lub jego elementów. Zabieg taki nie tylko zmienia w bardzo łatwy sposób wygląd samochodu, ale również zabezpiecza lakier przed uszkodzeniami. Istnieje również możliwość oklejenie samochodu folią bezbarwną, która pozwoli na zachowanie oryginalnego koloru, ale przede wszystkim zaoszczędzi nam stresu podczas użytkowania samochodu. Folia taka ma za zadanie zabezpieczać elementy karoserii przed czynnikami zewnętrznymi. Użytkownicy samochodów w łatwy sposób mogą się jej pozbyć, jednak jest ona niezauważalna na pierwszy rzut oka.
Wszystkie zabiegi wykonywane dodatkowo stanowią wartość dodaną oraz pozwalają się wyróżnić pośród innych samochodów w tej samej klasie.
Navigation