Gadżety do samochodu - co warto mieć?

SPRAWDZONA WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI

9 grudnia 2019/0/0
Home / Blog / Bez kategorii / Gadżety do samochodu – co warto mieć?
Wygodnie i bezpiecznie
Samochody w dzisiejszych czasach służą do czegoś więcej niż do zwykłego przemieszczania się. Spędzamy w nich znaczną część czasu. Na dojazdach do pracy oraz wyjazdach na wakacje, ale nie tylko. Chcemy aby podróż była jak najprzyjemniejsza. Doposażamy swoje samochody podczas konfiguracji lub staramy się wybrać jak najlepiej wyposażony model na rynku wtórnym w takie funkcje jak: podgrzewane siedzenia, system głośnomówiący, czujniki parkowania, regulacja foteli i wiele innych. Jednak nie każdy samochód może być fabrycznie wyposażony w takie dodatki. W tym celu przygotowaliśmy dla was ciekawe zestawienie gadżetów, jakie powinny znaleźć się w samochodzie aby podróż była zarówno przyjemniejsza jak i bezpieczniejsza.
Kamerka samochodowa
Każdy z nas chociaż raz podczas swojej przygody z prowadzeniem samochodów był albo świadkiem zdarzenia drogowego albo uczestnikiem kolizji. Właśnie w takich przypadkach warto zaopatrzyć się w kamerkę samochodową. Pozwoli nam ona zachować pewność, że osoba, która popełniła wykroczenie nie będzie miała możliwości wykręcenia się z popełnionego czynu. Kamerka taka również pozwala zachować nam komfort podróżowania, ponieważ nagrywa ona i rejestruje wydarzenia na drodze. Będąc świadkiem takich okoliczności będziemy mogli pomóc osobom poszkodowanym, a Policji dostarczymy definitywny dowód o popełnieniu wykroczenia. Podczas zakupu kamerki samochodowej nie należy sugerować się ceną. Ponieważ droższa kamerka cechuje się większą jakością nagrywania, przez co obraz jest dokładniejszy. Warto również zaopatrzyć się w dużą kartę pamięci aby nic nie umknęło naszej uwadze.
Ładowarka USB i uchwyt na telefon
W dobie dzisiejszych czasów podróżowanie bez telefonu jest bardzo ciężkie. Dzięki niemu możemy wpisać adres docelowy naszej podróży oraz kontaktować się z innymi. Zresztą… chyba każdy z Nas wie do czego służy smartphone ?. Jednak kiedy jest rozładowany jest on bezużyteczny. Ładowarki samochodowe podpinane pod gniazdo zapalniczki są stosunkowo tanie, a nigdy nie wiadomo kiedy będą nam potrzebne. Warto zaopatrzyć się w taki gadżet. Dzięki niemu bez problemy naładujemy nasz Smartphone. Od razu warto zaopatrzyć się w uchwyt na telefon. Tutaj wybór jest bardzo szeroki: uchwyty montowane do szyb, do kratek wentylacyjnych oraz specjalne podkładki gumowe. Kiedy drugie i ostatnie są praktyczne, ponieważ nie są przymocowane na szybie, tak te pierwsze niekiedy ograniczają naszą widoczność, mimo, że są na wysokości wzroku. A Wy w którym miejscu zamontowalibyście taki uchwyt?
Nawigacja GPS
Nawigacja GPS, jest bardzo przydatna wówczas gdy wyjeżdżamy w daleką podróż samochodem i nie znamy drogi. Większość użytkowników preferuje korzystania z map w telefonach jednak taki wybór sprawia, że nasz telefon ciągle jest zajęty, a jego bateria mocno eksploatowana ( chyba, że ktoś już się zaopatrzył w ładowarkę USB ). Większość samochodów jest również zaopatrzona w fabryczny system nawigacji GPS, jednak nie zawsze jest on aktualizowany na bieżąco przez co możemy łatwo się zgubić. Zakup przenośnej nawigacji GPS ułatwi nam podróżowanie, a my będziemy mieli pewność, że mapy są cały czas aktualne.
System głośnomówiący
Jest to jeden elementów wyposażenia samochodów, który w dzisiejszych czasach jest obowiązkowym elementem wyposażenia lub jest standardowo wybierany przez użytkowników. Jeżeli jednak nie mamy takiego systemu w swoim samochodzie, warto się w niego zaopatrzyć! Przenośne urządzenia bluetooth spełniają dwie funkcje: Odtwarzanie muzyki oraz możliwość prowadzenia rozmów. Pierwsza funkcja pozwala nam na słuchanie ulubionej muzyki, przez co podróż jest przyjemniejsza, a druga pozwala na prowadzenie rozmów, przez co jest ona bezpieczniejsza. Szczególnie istotnym elementem jest bezpieczeństwo. Nie musimy ściągać rąk z kierownicy aby prowadzić rozmowę. Jest to bezpieczne i zgodne z prawem.
Wyświetlacz HUD
Wyświetlacz Head-Up Display jest to urządzenie, które pozwala nam na pokazanie informacji na szybie takich jak: prędkość poruszania się, stan paliwa, wysokość obrotów. Wyświetlacz ten spełnia swoją funkcję szczególnie w nocy, nie musimy odrywać wzroku od drogi, aby spojrzeć na zegary w naszym samochodzie, ponieważ mamy wszystko napisane na szybie. Jest to bardzo fajny gadżet, który sprawi, że droga będzie przyjemniejsza. Kto może pochwalić się takim rozwiązaniem w swoim samochodzie?
Przenośna lodówka i kable rozruchowe
Przenośna lodówka to niezbędnik każdego podróżnika. Wybierając się w daleką podróż warto zaopatrzyć się w taką lodówkę, która zajmuje mało miejsca a jest niezastąpiona. Możemy do niej spakować zarówno chłodne napoje oraz jedzenie.
Kable rozruchowe to nie jest gadżet, który będziemy używali na co dzień, może nam się nie przyda i nie użyjemy go ani razu. Jednak szczególnie w okresie zimowym, kiedy nasze samochody potrzebują więcej prądu aby odpalić mogą okazać się one niezbędne. Również będziemy mogli pomóc sąsiadowi lub innym użytkownikom drogowym odpalić swoje samochody.
Kamera cofania
Zaraz obok czujników parkowania jest jednym z elementów, który realnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy, w tym przypadku parkowania. Jest to bardzo pomagający system, kiedy mamy długi samochód oraz nie widać miejsca w którym się kończy łatwo możemy manewrować na parkingu. Kamera cofania pokazuje nam wszystko o znajduje się za samochodem, co pomaga nam parkować w miejscach, które są ciasne i wymagają zaparkowania samochodu na centymetry.
Wszystkie te gadżety są pomocne w codziennym użytkowaniu samochodu. Jedne z nich wpływają na komfort podróżowania a inne na bezpieczeństwo. Jednak należy pamiętać, że wszystko to ma nam na celu jedynie ułatwić /umilić jazdę, ale nic nie zastąpi zdrowego rozsądku za kierownicą. My wybraliśmy właśnie te 8 gadżetów jakie powinny znaleźć się w każdym samochodzie. Wy co byście jeszcze dołożyli do naszej listy?
Navigation